"Ой, беру я ягудки" – сольна програма Яни Садварій

Справжній подарунок своїм шанувальникам – сольну програму "Ой, беру я ягудки" – представить 5 жовтня у Закарпатській обласній філармонії одна з найяскравіших виконавиць нашого краю Яна Садварій. Багатогранність її таланту просто вражає: співачка, композитор і поетеса, педагог із вокалу, член журі багатьох пісенних конкурсів та фестивалів. Вже майже 20 років Яна Садварій є провідною солісткою заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Її неповторний голос глибокого оксамитового тембру і широкого діапазону вітали не лише на різних концертних майданчиках України, а й у Словаччині, Чехії, Угорщині, Польщі, Хорватії, Німеччині. 

Яна Садварій закінчила Полтавське музичне училище ім.М.Лисенка та Національну музичну академію ім.П.Чайковського по класу бандури. Ще в студентські роки пробувала себе в різних амплуа – працювала у складі тріо бандуристок, викладала гру на бандурі в одній із київських музичних шкіл, співала в семінарському хорі. А коли зустріла свою долю – Олександра Садварія, з яким разом створили чудову сімейну пару – не роздумуючи поміняла столицю на Ужгород. З неймовірною проникливістю і майстерністю виконує вона закарпатські народні ліричні та жартівливі пісні, тужливі балади. Ще одна особливість артистки – здатність співати різними вокальними манерами: академічною, народною, естрадною. Це дає змогу Яні Садварій виконувати сольні партії у творах різних жанрів і брати участь у таких масштабних мистецьких проектах філармонії, як "Український реквієм" та кантата-ораторія "Мати" В.Гайдука, "Меса" І.Мартона, симфонія "Світ" Ман-Чінг-Ю тощо. Щодо авторських пісень, то їх у творчому доробку Яни Садварій назбиралося більше 150-ти.

Вихованці співачки впевнено здобувають перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях. Вісім із них продовжили навчання у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв, а Рената Штіфель і Аліна Паш вже досягли певних успіхів на вітчизняній естрадній сцені. 

Неможливо підрахувати, скільки разів за свою кар'єру Яна Садварій виконувала соло. Але 5 жовтня на сцені Закарпатської обласної філармонії вона вперше постане перед глядачем у різних образах і в різних амплуа. Перш за все виступить у супроводі заслуженого академічного Закарпатського народного хору, виконає закарпатські й лемківські народні пісні, колискові і балади, заспіває румунською та іспанською мовами. В концерті прозвучать вірші й авторські пісні Яни Садварій, а слухачі почують її унікальний голос у поєднанні з цимбалами, віолончеллю, жіночим складом хору, оркестром тощо. Інструментальні соло виконають І.Вархол, Л.Ленарт, Ш.Шрайнер, М.Бровді, Е.Фіщенко, а довершать програму заслужений артист України Олександр Садварій та Катерина Лінтур, у репертуарі яких є не одна пісня цієї авторки. Ведуча – Наталія Делеган. Початок концерту – о 18.30.

5.10

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація