Керівник краю вручив успішним закарпатцям державні нагороди

Мешканців Закарпаття відзначили найвищими президентськими нагородами. Почесну місію нині, 3 жовтня, в камінному залі облдержадміністрації виконав керівник краю Геннадій Москаль.

Так, троє іменитих закарпатських діячів мистецтва і культури стали володарями високих звань. Згідно з Указом Президента України, почесне звання "Народний художник України" присвоєно митцю Степану Шолтесу. Майстер Мирослава Росул, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (cтанкова та мініатюрна керамічна скульптура), отримала звання "Заслужений художник України". Почесне звання "Заслужений артист України" присвоєно співачці та фольклористці Вірі Гамазі (Баганич), яка у 60-х роках минулого століття перша виконала на професійній сцені народну баладу "Пливе кача по Тисині". Згодом пісню творчо опрацював відомий гурт "Піккардійська терція", а з 2014 року вона перетворилася на народний реквієм за загиблими на Майдані під час Революції гідності та в ході бойових дій на Донбасі.

З рук Геннадія Москаля нагрудний знак до почесного звання "Заслужений журналіст України" отримала Тетяна Літераті – журналіст "Закарпатського інформаційного центру". Вона є автором проекту "Втрачений Ужгород" – циклу матеріалів про давній Ужгород, його видатних і маловідомих особистостей, історії старовинних будівель та їх власників.

Почесне звання "Заслужений природоохоронець України" отримав перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Олександр Балега.

За гуманітарну допомогу у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснення волонтерської діяльності в районі проведення АТО відзнакою Президента України "За гуманітарну участь в антитерористичній операції" нагороджено волонтера, начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мургу.8

1234567

Прес-служба Закарпатської ОДА

Додаткова інформація