В обласному музеї народної архітектури та побуту Емма Левадська презентує ювілейну виставку

 

6 жовтня о 16.00 відома на Закарпатті художниця, педагог та громадський діяч Емма Левадська представить на розсуд відвідувачів музею персональну ретроспективну виставку, присвячену 80-літтю. Активна й енергійна мисткиня працює в різних жанрах: живописі, графіці, захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом, особливо витинанкарством. 

Емма Левадська народилася 4 жовтня 1937 року в селі Лозно-Олександрівка Луганської області. Чотири класи закінчила в рідному селі, потім навчалася в Камінь-Каширській середній школі на Волині, куди сім'я переїхала у пошуках кращої долі. У 1960 році закінчила Київське училище прикладного мистецтва (факультет текстилю). Рисунку її навчав талановитий викладач, випускник Петербурзької академії мистецтв Євген Святський, живопис викладали Анатолій Казанцев і Юрій Малишевський. Вони мали великий вплив на формування художниці. Любов до народного мистецтва їй прищепила Поліна Глущенко, викладач народного розпису. Після закінчення училища Е.Левадська переїхала до Ужгорода за направленням на роботу в "Художпром". З 1966 по 1969 роки працювала в "Обласному рекламному комбінаті", а згодом – у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї науковим працівником.

Із 1973 по 1999 роки була художником творчої кваліфікації в "Художфонді". Займалася дизайном, розробкою проектів.

З 1990 по 2009 рік працювала педагогом-методистом в Ужгородській дитячій школі мистецтв, де викладала живопис, рисунок, композицію. навчала дітей віком від 6 до 14 років. Емма Левадська є одним із організаторів Міжнародного дитячо-юнацького конкурсу "Срібний Дзвін" та ініціатором створення творчого дитячо-юнацького об'єднання "Малий Лувер".

Із 1989 – член Об’єднання професійних художників Закарпаття, член Міжнародної асоціації незалежних художників ім.А.Кашшая. З 2002 – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

З 1980 року Е.Левадська постійна учасниця обласних та міжнародних виставок, пленерів, симпозіумів, конкурсів. У 2001 році удостоєна мистецької нагороди в Угорщині за графічну роботу "Землетрус", у 2004–2005 роках – дипломів за підготовку учнів-дипломантів Міжнародного конкурсу в місті Торонь (Польща). Нагороджена почесною грамотою від Міністра культури України Юрія Богуцького "За вагомий внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність".

Роботи Е.Левадської зберігаються в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая, приватних колекціях Росії, Угорщини, Канади, інших країн. Ім'я художниці занесено до книги Тетяни Висіцької "Жіночі постаті в історії Закарпаття" (2004).

6.10.17

Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту

Додаткова інформація