Міст дружби між народами, націями, країнами створили скульптори у замку "Сент-Міклош"

Замок "Сент-Міклош", що в селищі Чинадієво на Мукачівщині, знову став місцем, де народжується мистецтво. Міжнародний симпозіум скульпторів уже вчетверте відбувся на території старовинної фортеці. Свої роботи митці з шести країн представили під час закриття симпозіуму. Творили скульптори з закарпатського матеріалу, а темою симпозіуму став міст як символ дружби між народами, націями та країнами.

Митці з України, Данії, Польщі, Угорщини, Ірану й Іспанії реалізували власне творче бачення дружби між народами та представили роботи гостям – голові Мукачівської РДА Сергію Гайдаю, заступнику голови Мукачівської РДА Олександру Богіву, заступнику начальника управління культури Закарпатської ОДА Ілдико Молнар, депутату Закарпатської облради Гейзі Гулачі, представникам Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород, мистецькій спільноті краю. 

У презентації скульптур, на запрошення очільника Мукачівщини Сергія Гайдая та господаря замку Йосипа Бартоша, завітала делегація з угорського міста Дьондьош у особах заступників мера міста Томаша Кевеша та Ласла Тотара.

Роботи були представлені авторами, яких відзначили грамотами від організаторів мистецького проекту – ГО "Про арте Мункач". Керівник громадської організації Петро Матл висловив вдячність як митцям, так і всім, хто підтримав захід.

Особливі слова вдячності та грамоту адресовано очільнику Мукачівщини Сергію Гайдаю, котрий забезпечив митців матеріалом – мармуровим вапняком, який видобувають у Тячівському районі. 

Відтак, міст у різних творчих інтерпретаціях був представлений на симпозіумі. Щоправда, серед робіт були й твори іншої тематики.

Єдина жінка-скульптор з Іспанії Рея Марментіні презентувала роботу, що зображує птаха та зерно як уособлення двох начал, що не можуть існувати окремо. До слова, мисткиня чудово володіє угорською та зізналася, що її мама – угорка за національністю.

Відхилився від теми симпозіуму й закарпатський митець Іван Дем'ян, член об’єднання "Митець Верховини", скульптор із с.Велятино Хустського району, який виконав композицію "Вчителька". Струнка фігура жінки оточена дітьми, які горнуться до неї, отримуючи не тільки знання, а й материнську любов.

Вразила своєю архітектурною формою та манерою виконання скульптура з червоної цегли, автором якої є Оле Відебек із Данії. Митець розповів, що виконав скульптуру унікальним методом кладки, висотою 3 метри. Вона залишиться на території замку та буде додатково підсвічена зсередини. Витвір мистецтва символізує міст із землі до неба.

Іранець Саїд Ахмеді навчався в Харкові й одружений з українкою, добре володіє українською. Митець зобразив двох людей, які борються, та пояснив, що справедлива боротьба є благородною і завжди покладена в основу миру.

Золтан Балані з Угорщини зобразив величезний шліфувальний круг, а його колега з Польщі Петро Брозек свою роботу назвав "Під мостом" та зазначив, що для нього найважливіше те, що відбувається під, а не над мостом.

Таким чином, у замку "Сент-Міклош" народилися витвори мистецтва, які об’єднали шість країн та національностей. Дві роботи залишаться на території Мукачівщини, ще одна – прикрасить територію власне замку "Сент-Міклош", – повідомляє Мукачівська РДА

123456789

Додаткова інформація