Ювілейний авторський концерт видатного Євгена Станковича відбудеться в Ужгороді

17 жовтня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться ювілейний авторський концерт Євгена Станковича – нашого земляка, одного з визнаних лідерів української композиторської школи.

Уродженець Сваляви, він крок за кроком долав шлях до свого музичного олімпу. Йому пощастило виховуватися у найкращих учителів – Володимира Гошовського, Іштвана Мартона, Станіслава Людкевича, Анатолія Кос-Анатольського, Стефанії Павлишин, Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика. Вроджений талант, помножений на довгі роки навчання і клопіткої праці, дав свій результат: Євген Станкович посів чільне місце у сучасній українській музиці. В його творчому доробку – сотні творів у різних жанрах, серед яких опери, балети, симфонії, концерти, музика до кіно.

Як композитор, музикант, викладач він здобув усі найвищі титули, звання і державні нагороди. Та навряд, чи це є головним у житті Євгена Станковича. У свої 75 років він продовжує насолоджуватися улюбленою справою – писати музику, завідувати кафедрою композиції Національної музичної академії України, організовувати фестивалі, дарувати людству все нові й нові музичні шедеври. Деякі з них прозвучать і 17 жовтня у виконанні артистів та колективів Закарпатської обласної філармонії й відомих музикантів краю.

Симфонічний оркестр філармонії подарує слухачам "Дифірамб" і "Карнавал" із 2-ї дії балету "Володар Борисфену", камерний оркестр – "Новелу" для флейти, кларнету і струнного квінтету (солісти – Тарас Попович та Ференц Томич). Заслужений академічний Закарпатський народний хор готує до цієї програми фрагмент із фольк-опери Є.Станковича "Квіт папороті" й навіть запросив молодого хореографа для постановки цього номера. "Старовинні гірські танці Верховини" для двох фортепіано зіграють Тетяна та Віктор Теличко, Пасакалію "Жертва Отрока Божого" – солістка філармонії Катерина Гажо (орган), "Сумної дримби звуки" – Діана Гавата (віолончель) та Юлія Тетерюк-Кінч (фортепіано), "Монолог" для кларнета соло – Ференц Томич.

Концерт відбудеться у рамках XVII-го фестивалю класичної та сучасної музики "Музичне сузір'я Закарпаття". Початок о 18.30.

17.10

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація