Закарпатці повернулися з XII Всеукраїнської музичної олімпіади "Голос Країни" із нагородою

Днями у м.Київ відбулася XII Всеукраїнська музична олімпіада "Голос Країни" – одне з найбільших всеукраїнських комплексних музичних змагань, що проводяться за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України та під патронатом видатного українського композитора, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім.Т.Шевченка, нашого земляка, випускника Ужгородського державного музичного училища Євгена Станковича.

Мета олімпіади – виявлення талановитих українських музичних виконавців, композиторів та диригентів. Журі сформували провідні викладачі середніх і вищих навчальних закладів музичної освіти України, Міністерства культури й Міністерства освіти України, знані композитори, диригенти, виконавці, музикознавці та музичні діячі. Приємно, що до почесного складу журі був запрошений старший викладач Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, голова циклової комісії "Оркестрові духові та ударні інструменти", заслужений артист України Ференц Томич.

Уперше на Всеукраїнській музичній олімпіаді учасники змагалися в номінаціях "Фортепіано з оркестром", "Струнні смичкові інструменти з оркестром (скрипка, альт, віолончель, контрабас)", "Струнні щипкові інструменти з оркестром (гітара, домра, бандура)", "Духові інструменти з оркестром (флейта, гобой, кларнет, саксофон, фагот,труба,тромбон)" і "Сольний спів з оркестром". У цих номінаціях конкурсанти мали змогу виступати під музичний супровід високопрофесійного колективу – Національного ансамблю солістів "Київська камерата" (художній керівник і диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Республіканської премії ім.М.Островського Валерій Матюхін, почесний голова журі конкурсу).

Викладачі циклової комісії "Оркестрові духові та ударні інструменти" Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора Емерих і Томас Поповичі з успіхом представили свою майстерність у цьому конкурсі й отримали звання "Лауреата І-ї премії" в номінації "Виступ ансамблю з оркестром" – "Дует трубачів в супроводі оркестру".

По завершенні гала-концерту переможців XII Всеукраїнської музичної олімпіади "Голос Країни", в якому взяли участь і наші лауреати – брати Емерих та Томас Поповичі, всі переможці отримали нагороди й цінні призи, а роботу членів журі оргкомітет олімпіади (голова – Анна Росенко) відзначив відповідними "Подяками" та побажаннями так само професійно і злагоджено співпрацювати у майбутньому, – повідомили в Ужгородському музичному коледжі ім.Д.Задора.

123456

Додаткова інформація