Ужгородський коледж культури і мистецтв відвідали лектори зі Словаччини

11 грудня в актовому залі Ужгородського коледжу культури і мистецтв викладач Пряшівської консерваторії пані Любіца Кістийова й Олександр Труш прочитали для студентів лекцію про життя та творчість відомого словацького композитора, педагога Євгена Сухоня. Він по праву вважається основоположником сучасної словацької музики й словацької народної опери.

Директор коледжу Наталія Шетеля представила лектора, відзначила важливість творчої співпраці між навчальними закладами, привітала слухачів.

Викладач консерваторії розповіла про життя і творчість композитора, виконала на фортепіанно уривки з його музичних творів. Лектор відзначила, що Євген Сухонь у своїй творчості надихався щоденним життям звичайної людини, переймався її бідами, переживаннями, почуттями. Він виходив із словацької народної пісні, проте не дослівно повторював її, але творчо перетворював, вдосконалював її зміст і форму. Його музичне мислення оригінальне й неповторне. Він вдало поєднав словацьку народну мелодику з сучасними композиційними методами, насамперед з так званим модальним принципом. Його "Баладіцка сюїта" у фортепіанній та оркестровій версіях звучала в залах Дрездена, Берліна, Відня, Роттердама, Будапешта, Загреба й інших європейських міст.

На завершення пані Любіца подякувала студентам, висловила сподівання, що співпраця між навчальними закладами буде поглиблюватися.

12

Володимир Мишанич,

провідний методист Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація