За тиждень на Свалявщині стартує другий Міжнародний конкурс-фестиваль "Stankovych fest"

З 21 по 25 лютого на Закарпатті триватиме масштабне свято класичної музики та мистецтва в культурному житті не лише краю, але й усієї України – мистецьке змагання, покликане підтримати творчо обдаровану молодь, виявити таланти і відкрити нових зірок. 

Міжнародний конкурс-фестиваль "Stankovych fest" проводитиметься у номінаціях "Музичне мистецтво" та "Образотворче мистецтво", а також "Юний композитор". У конкурсах виступатимуть індивідуальні виконавці, ансамблі й великі колективи. Цього року вікова категорія учасників необмежена.

"Stankovych fest" – унікальний, адже конкурсів, які пропагують високе академічне мистецтво, небагато. Тут буде представлено музику абсолютно різних жанрів – фортепіано, струнно-смичкові інструменти, академічний та джазовий вокал. А рішення зняти вікове обмеження – це своєрідна "родзинка" цьогорічного фестивалю,  розповіла під час брифінгу одна з організаторів, керівник заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.

Долучитися до мистецького змагання зголосилися понад триста учасників з різних областей України, а також зі Словаччини, Польщі й Угорщини. До складу журі запрошені відомі діячі культури нашої держави і зарубіжжя, зокрема, з Франції та Канади. Головуватиме в ньому український композитор зі світовим ім'ям, наш земляк, уродженець Свалявщини, Євген Станкович.

"Конкурс у номінації "Юний композитор" проведуть у школі, де вчився всесвітньовідомий композитор Євген Станкович. Це стане ще однією "перлиною" цьогорічного фесту",  повідомила голова Громадської організації "Квітка Фест" Тетяна Голонич. Решта прослуховувань пройдуть на базі двох санаторіїв у Свалявському районі.

Відкриє фестиваль-конкурс концерт членів журі 21 лютого о 10.00 у санаторії "Квітка Полонини", того ж дня там розпочнуться і прослуховування. Урочисте нагородження та гала-концерт переможців відбудуться 25 лютого у Свалявському районному будинку культури, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

sf 1sf 2sf 3sf 4

Додаткова інформація