Сьогодні, з нагоди професійного свята, "шерегіївці" повторять недільну прем'єру

25 березня у Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулася прем'єра вистави "Вуйцьо з крилами" за мотивами оповідання Габрієля Маркеса.

На закарпатський ґрунт твір переніс ужгородський письменник і драматург Олександр Гаврош, а на сцені втілив режисер Олександр Саркісьянц. Це перше прочитання оповідання Маркеса "Старигань з крилами" в українській драматургії, тож у неділю відбулася й своєрідна всеукраїнська прем'єра.

Перед глядачем розгортається життя-буття закарпатської глибинки, яку майстерно відтворюють Анатолій Мацак (Іван), Клара Берец (Марія), Світлана Мавріц (Поланя), Дар'я Горшкова (Христинка), Роман Жогін (вуйцьо). Конфлікт будується довкола дивної істоти з крилами, яка падає на обійстя бідної родини. Кожен персонаж має власну версію побаченого.

Гостроти додають сцени з духами гір, які ще більше заплутують глядача: це таки янгол чи нечистий? Світ жорстокий і прагматичний, і в ньому не залишається віри у щось світле, небесне. Навіть вона стає елементом торгівлі. "Вуйцьо з крилами", попри притчевість, показує абсурд сучасного життя, порушує проблеми поверхневої релігійності, пристосуванства, заробітчанства, псевдонауки, прагнення заробити на будь-чому…

"Вуйцьо з крилами" – вже сьома постановка за п'єсами Олександра Гавроша на професійній сцені. В облмуздрамтеатрі ще грають вистави "Майне лібе Віра" та "В Парижі гарне літо…", – повідомляє Медіацентр УжНУ (mediacenter.uzhnu.edu.ua). 

Другий показ карпатської притчі "Вуйцьо з крилами" відбудеться 27 березня, у Міжнародний день театру, о 18.00.

123456

Текст: Іванка Когутич,

фото: Олег Хававчак

Додаткова інформація