Завершився І Відкритий конкурс виконавців на духових та ударних інструментах ім.С.Томича

Надзвичайно швидко завершився І Відкритий конкурс виконавців на духових та ударних інструментах імені відомого музиканта Срібної Землі, кларнетиста і педагога Степана Томича. Напередодні ж, 6 травня, у великому залі Закарпатської обласної філармонії відбулося урочисте закриття конкурсу.

На церемонії нагородження виступили заступник директора департаменту культури облдержадміністрації Ілдико Молнар і голова журі конкурсу Гедвіг Швімберг, котрі ще раз наголосили на позитивній тенденції створення в краї престижних та виняткових не тільки для Закарпаття, а й для усієї України спеціалізованих конкурсів. Вони привітали усіх учасників із вдалими виступами й отриманими нагородами, а викладачів і концертмейстерів – з відмінною підготовкою учнів і студентів до конкурсних прослуховувань.

Нагадаємо, виступи конкурсантів оцінювало високоповажне журі: голова – Гедвіг Швімберг (Бельгія, кларнет), члени журі – Юліус Кляйн (Словаччина, кларнет), Ференц Томич (Україна, кларнет), Ержебет Шелельо (Угорщина, саксофон), Андрій Карпяк (Україна, флейта) та Лайош Касо (Угорщина, тромбон). 

Усі конкурсанти були нагороджені дипломами, медалями й цінними призами від спонсорів конкурсу. Журі оцінювало конкурсантів відповідно до інструментів, тож відзначено низку лауреатів.

Найголовніший приз дістався учениці Мукачівської ДШМ №2 Олександрі Макаровій (ксилофон), котра стала володаркою Гран-Прі (викладач О.Переста). Крім того, член журі Юліус Кляйн особисто запросив талановиту закарпатку до виступу з симфонічним оркестром Кошицької філармонії (Словаччина). Лауреат І премії – учень КССМШ ім.М.Лисенка Кента Ігараші (саксофон, викладач Ю.Василевич) – отримав від спонсорів конкурсу сертифікат на 3000 грн. для придбання інструментів у музичному магазині. А лауреат ІІ премії – студент Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора Влад Аурел (кларнет, викладач Ф.Томич) – одержав запрошення від голови журі конкурсу Гедвіга Швімберга взяти участь у конкурсі, що проходитиме в Бельгії.

Після церемонії нагородження гала-концерт присутнім подарували найяскравіші конкурсанти, які вчергове продемонстрували свій високий виконавський рівень.

На такій урочистій ноті завершився І Відкритий конкурс виконавців на духових та ударних інструментах імені Степана Томича. Свято духової музики було сповнене яскравих вражень і справжніх відкриттів, а відтак – сповна заслуговує на гідне продовження у наступному році.

12345678910111213

Марія Коваль, методист

Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора

Додаткова інформація