95-річчя з дня народження Іштвана Мартона вшанують концертом "Пам'яті корифея"

Бог наділив його надзвичайним музичним талантом та почесною місією – стати одним із корифеїв композиторської школи Закарпаття. І він зумів уписати золоті сторінки в історію мистецтва нашого краю. 24 листопада видатному композитору та педагогу, заслуженому діячеві мистецтв України Іштвану Мартону виповнилося б 95 літ.

Понад 20 років маестро нема серед нас, проте його музика живе у творчості багатьох провідних колективів нашого краю, широко використовується в педагогічній практиці і постійно звучить із різних сцен. Зокрема, твори цього непересічного автора складають значну частину репертуару камерно-інструментального ансамблю "Угорські мелодії" та Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Адже велику частину свого життя митець присвятив роботі в Закарпатській обласній філармонії – спочатку як художній керівник закладу та диригент оркестру Закарпатського народного хору, потім очолив ансамбль "Угорські мелодії". Саме в ці роки він і написав свої найкращі твори – "Карпатську поему", Сюїту угорських мелодій, Пасакалію для органа з камерним оркестром, "Карпатську рапсодію" пам'яті Ф.Манайла, велику кількість обробок народних пісень, солоспівів та камерно-інструментальної музики, ансамблі для духових інструментів, дитячий репертуар, кантати, музику до численних театральних вистав і до художнього фільму "Над Тисою". 

5 грудня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться концерт "Пам'яті корифея" з нагоди 95-ої річниці з дня народження Іштвана Мартона. Данину поваги великому Майстрові віддадуть солістка філармонії, лауреат міжнародних конкурсів Катерина Гажо (орган), камерно-інструментальний ансамбль "Угорські мелодії" (керівник – заслужена артистка України Діана Гавата), камерний оркестр (керівник – заслужений артист України Владислав Юрош), симфонічний оркестр (диригент – заслужена артистка України вікторія Свалявчик-Цанько).

У програмі – Токата (для органу), Дивертисмент для камерного оркестру, "Плач за Ракоці", "Вечірня пісня", "Колискова", "Закарпатські орнаменти", обробки угорських народних пісень, інструментальні п'єси. Соло також виконають Оніко Нодь (сопрано), Іштван Халус (баритон), Олена Юрош (фортепіано). Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Початок о 18.30.

05.12

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація