"Бавка" запрошує на недільну прем'єру вистави "Про Валибука, Принцесу Небійся та Довгоборода"

9 грудня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок відбудеться прем'єра вистави "Про Валибука, Принцесу Небійся та Довгоборода".

Виставу створено в рамках реалізації проекту "Казок веселкове намисто. Представлення словацького фольклору засобами театрального лялькового мистецтва", що одержав грантову підтримку Українського культурного фонду. Перші покази спектаклю відбулися наприкінці минулого місяця для дитячої аудиторії словацької громади Закарпаття, зокрема в селі Малий Березний Великоберезнянського району, селах Анталовці, Сторожниця і селищі Середнє Ужгородського району та на базі театру для учнів Спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням словацької мови м.Ужгород.

А вже в цю неділю виставу презентують широкій аудиторії глядачів у затишному залі обласного театру ляльок.

П'єсу "Валибук та Довгоборід" написав відомий сучасний словацький драматург Павол Угер – актор, лялькар, сценограф, теле- й кіносценарист, режисер та драматург. Створено п'єсу на основі словацької народної казки, яку, як і багато інших, у ХІХ столітті записав словацький збирач народних легенд, оповідань та казок Павол Добшинський (1828-1885 рр). Ім'я Валибук означає "Той, хто валить буки", тобто головний герой вирізняється такою надзвичайною силою, що всіх відлякує, і тому він потерпає від самотності. Та все починає змінюватися. Здолавши безліч перешкод, мужній парубок рятує викрадену принцесу. Й відтак – виборює своє щастя.

Закарпатський сценічний варіант п'єси здійснили режисер-постановник, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова, львівський сценограф Інесса Кульчицька, а ролі казкових персонажів розігрують двоє акторів – майстер сцени, актор Андрій Опіок і молодий виконавець, актор із фаховою вищою освітою Дмитро Ємець. Разом вони створили надзвичайно цікавий дует.

Прем'єра неодмінно сподобається малим театролюбам! Покази відбудуться у звичний час – об 11.00 та о 13.00, – анонсують у театрі.

9

Додаткова інформація