Симфонічний оркестр обласної філармонії та зіркові гості презентують програму "Christmas time"

Наступним після Введення великим святом зимового циклу є День Св.Андрія, який відзначають 13 грудня. У народі Андрія Первозванного вважали покровителем шлюбів, молоді. Й зустрічали це свято дівчата ворожінням на свою майбутню долю, а парубки – всілякими витівками. 

Симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії вирішив цього дня влаштувати справжню феєрію – з популярними хітами, яскравими солістами, демонстрацією відео й музичними приколами. Тож 13 грудня всіх ужгородців запрошують на "Christmas time".

Головні гості програми – відомі оперні співачки Галина та Мар'яна Гаврилко. Талановиті, красиві, успішні, часом навіть епатажні сестри добре знані далеко за межами рідного краю. В концерті вони продемонструють свої унікальні вокальні можливості у сольних і дуетних номерах. Це будуть "Чардаш Розалінди" з оперети "Летюча миша" Й.Штрауса, відома неаполітанська пісня "Funiculi Funicula" Л.Денца, такі шлягери, як "Spente Le Stelle", "Panis Angelicus", "The Prayer", "Time to say goodbuy". А "Вальс Анастасії" Д.Ньюмана з мультфільму "Анастасія" разом із Галиною Гаврилко виконають її донечки Олександра (7 років) і Марія (6 років).

Крім того, у виконанні симфонічного оркестру слухачі почують саундтреки (і побачать відеоряд) до різдвяної комедії "Один вдома" (музика Дж.Вільямса), стрічки "Місія" ("Nella Fantasia" Е.Морріконе), сюїту з мультфільму "Полярний експрес" (композитор – А.Сільвестрі), а також "Катання на санях" Л.Андерсона, "Лускунчик" і "Щедрик" у рок-стилі Б.Філліпса.

І яке ж свято без жартів та веселощів! Одним із визнаних майстрів музичних приколів був американський композитор, диригент, аранжувальник Лерой Андерсон (1908-1975). Вундеркінд, він із ранніх років грав на роялі, контрабасі, органі, акордеоні, мандоліні, тромбоні та трубі. Вільно володів 10 мовами, завдяки чому під час другої світової війни служив у розвідці. Л.Андерсон писав музику в стилі естрадно-симфонічного джазу. Серед іншого й легкі п'єси з відтінком гумору і несподіваними сюрпризами. В цьому концерті слухачі почують його "Соло для друкарської машинки з оркестром". Втім, вдавалися до музичних жартів і такі великі композитори, як Бах та Моцарт, Бетховен і Россіні. Артисти ж запропонують публіці ще один яскравий номер із цієї колекції – "Полька з ковадлом" (або "Свято вогню") Й.Штрауса.

Диригент – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Початок концерту о 18.30. 

Довідково:

Мар'яна Гаврилко отримала вокальну освіту в Ужгородському музичному училищі ім.Д.Задора та Львівській державній музичній академії ім.М.Лисенка, співала на багатьох великих сценах. Її репертуар складається зі світових оперних шедеврів. У 2005 р. стала лауреатом першої премії на Міжнародному конкурсі виконавців "Опера Лоніго" (Італія). Веде насичене концертне життя.

Галина Гаврилко так само починала з Ужгородського музичного училища. Потім навчалася вокалу й грі на фортепіано у Львівській та Донецькій музичних академіях. У 1999 р. стала лауреатом "Червоної рути". Пізніше співала в складі українського гурту "Барселона". В 2015 р. викликала фурор на телешоу "Швейцарія має талант" (тоді вона з родиною мешкала у цій країні). Й між тим усім Галина встигла стати багатодітною матір'ю, що не заважає їй підтримувати чудову артистичну форму та продовжувати вокальну кар'єру.

13.12

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація