Бібліотеки краю поповнилися новими книжками закарпатських авторів

Сьогодні в прес-центрі Закарпатської облдержадміністрації презентували чотири нові видання закарпатських авторів – антологію "Літературне Закарпаття 2017", збірку ліричних поезій "Ріка травневої пори" Володимира Товтина, повісті й оповідання "Руки для майстра" Петра Ходанича і прозові твори "Стороннім вхід заборонено" Івана Яцканина. Книги побачили світ завдяки реалізації Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки.

Разом із авторами представили видання т.в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Василь Комарницький, директор видавництва "TIMPANІ" Ярослав Федишин, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі.

"Це не остання презентація книг у цьому році, попереду ще знайомство з кількома виданнями, зокрема з дитячими книжками до Дня Святого Миколая, – зазначив Василь Комарницький. – Загалом цьогоріч завдяки Програмі було видано 17 книг – унікальних видань, що поповнили полички наших бібліотек". Також Василь Комарницький наголосив, що термін подачі рукописів продовжено й закликав видавців активізуватися, щоб і в наступному році порадувати краян новими примірниками якісної літератури.

"Мені дуже приємно працювати з Департаментом у рамках реалізації Програми, – зазначив видавець Ярослав Федишин. – Цього року ми спільно видали чотири книги, наступного ж будемо подавати на розгляд іще дві. Незважаючи на нинішні труднощі, все відбувалося вчасно, оперативно, злагоджено. Як результат – втілені у книгах цікаві твори".

За продовження Програми, яку Закарпаття втілює серед небагатьох областей України, та за державницьку позицію щодо формування культурного пласту краю подякував присутнім автор Петро Ходанич. "Ми знаємо, що література стає символом нації. Ті, хто творили літературну Україну, зараз увічнені у пам'ятниках. І це теж знаково, – підкреслив Петро Ходанич. – Я тішуся з того, що цього разу вийшла моя книжка вибраних творів. Вона готувалася до мого ювілею й мала вийти раніше, а зараз і сама стала святом для мене".

За словами Василя Густі, видані книжки – це, зокрема, й данина пам'яті тим талановитим закарпатським авторам, яких уже немає серед нас. Так, до антології "Літературне Закарпаття 2017" увійшли твори 43 авторів – як наших сучасників, так і представників літературної плеяди краю, які вже відійшли у Вічність. "Видані нині книги отримали надзвичайно схвальні відгуки на Міжнародному фестивалі "Карпатська ватра" й на інших поважних зібраннях, – зазначив Василь Густі. – Ці книжки вже пішли в народ, їх уже бачили і читали в інших областях України та за кордоном. Вони отримали позитивні рецензії. Видання таких творів важливе як для нинішніх авторів, так і для молодих, які впевнено прямують до великої літератури".

Одноголосно присутні погодилися, що книга "Стороннім вхід заборонено" Івана Яцканина має позитивне міжнародне, а де в чому й політичне значення, адже комісією було підтримано видання авторства голови Спілки українських письменників Словаччини. Це унікальна практика для України, яку високо оцінили закордонні українці.

В рамках дії Програми підтримки видання творів закарпатських авторів щорічно в краї на відповідні потреби виділяється 900 тисяч гривень. Результатом клопіткої і злагодженої роботи обласних депутатів, профільного департаменту облдержадміністрації, авторів і видавців побачили світ сотні примірників книг талановитих письменників краю, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА

knygy 1knygy 2knygy 3knygy 4knygy 5knygy 6knygy 7

Додаткова інформація