Інтерактивна презентація: світ побачили дві дитячі книжки закарпатських авторів

18 грудня у Закарпатській облдержадміністрації презентували нові книги для дітей – Володимира Фединишинця "Олівці-братики" та Ольги Тимофієвої "Про звіряток для маляток". Другий рік поспіль дитяча література краю поповнюється новими книжками до Дня Святого Миколая.

"Закарпаття було і залишається однією з небагатьох областей, де реалізується Програма підтримки видання творів місцевих авторів, – наголосив під час презентації заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас. – Цього року в співпраці з п'ятьма видавництвами у рамках Програми були видані 17 книжок, зокрема дві для дітей".

Це не перша презентація нової літератури в обласній адміністрації, але вперше – в інтерактивному форматі. Разом із авторами та видавцями на захід завітали ті, для кого створюється ця добра й позитивна література. Поки дорослі розповідали про зміст і сутність опублікованих творів, учні Ужгородської дитячої школи мистецтв малювали "доповідачів". А допомагали їм у творчості ті самі "Олівці-братики". Дитячу ж поезію "Про звіряток для маляток" відтворили у театралізованій мініатюрі учениці Ужгородської загальноосвітньої школи №1.

Створення та популяризація дитячої літератури – це важлива місія дорослих, вважає директор видавництва "Карпати" Віктор Браславець. "Привчати дітей до читання книжок це дуже важливо, – зазначив видавець. – Діти – наше майбутнє. І якщо вони зараз полюблять книжку, то й у майбутньому вони будуть такими ж розумними та кмітливими".

Книжку для щирих дитячих емоцій створила автор Ольга Тимофієва – педагог, яка багато років і поза літературою тішить добрими ідеями своїх учнів. "Зміст, який закладений у книгу, це спроба дати дитині можливість відчути емоцію природи, такою, якою вона її бачить", – розповіла автор.

Про яскраву книжку з цікавим дизайнерським рішенням "Олівці-братики" поділився враженнями син автора Михайло Фединишинець. "На жаль, батька вже немає з нами, але я чудово пам'ятаю його дитячу літературу. Ба більше, упевнений, що частина його творів були написані за мотивами моїх дитячих років, – зазначив він. – Книжка, яка побачила світ, народилася з одного невеличкого оповідання. Видавець перетворила його на розкішну книгу, цінність якої полягає і в тому, що у ній присутні такі чудові ілюстрації – їх упізнає та полюбить кожна дитина".

За втілення програми з підтримки книговидавництва в краї подякувала видавець Олександра Гаркуша. "Завдяки цій програмі закарпатська література має змогу творчо розвиватися, – підкреслила вона. – Часто видавці й автори підлаштовуються до потреби споживача, тому на 80-90% книги виходять комерційними. Через це часом втрачається культура книги. Натомість, Програма позитивно впливає на культуру читацької аудиторії, адже вона передбачає фінансування творчих проектів, видавництво книг високої кваліфікації".

Дія Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню передбачена до кінця 2020 року. "Упевнений, що й у подальшому вона буде продовжена, адже це одна з найкращих програм, що фінансуються з обласного бюджету", – переконаний Ярослав Галас.

У департаменті інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації закликали авторів та видавців активізувати свою співпрацю, аби й у наступному році краяни мали можливість познайомитися з новими творами своїх талановитих земляків. А презентовані нині книги вже найближчим часом опиняться на поличках закарпатських бібліотек, закладів культури й освіти, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

01020304050607080910111213141516

Додаткова інформація