Виставка тканих виробів Миколи Кокіша вже чекає на своїх глядачів

"Різдвяна карпатська симфонія" – під такою назвою напередодні в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка тканих виробів Миколи Кокіша з с.Розтоки Рахівського району.

Виставка організована співробітниками Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, який упродовж останніх років у співпраці з музеєм підготував цілу низку цікавих експозицій. Головна мета таких виставок – можливість для народних умільців різних, зокрема і найвіддаленіших районів краю, презентувати свій творчий доробок для широкого кола поціновувачів народного мистецтва.

Микола Кокіш – майстер, котрий досконало володіє технологією обробки вовни, виготовляє з неї найрізноманітніші вироби, які нерідко стають унікальними. Любов до рідного, традиційного допомагає авторові, фармацевту за фахом, зберігати та примножувати народне мистецтво рідного краю. На виставці майстер представив знамениті гуцульські ліжники, сувої домотканих доріжок, традиційні рушники, виконані в техніці ручного перебірного ткацтва. Виставка цінна й тим, що на ній представлені зразки народного вбрання, серед них такі рідкісні, як вовняна осінньо-зимова накидка гугля. Гармонійно в експозицію виставки вписалися запаски, пояси, а ще різноманітні сумки – бесаги, тайстри, дзьобенки.

Зі словами вітання й характеристикою творчості майстра виступили директор музею Василь Коцан та директор ООМЦК Ганна Дрогальчук, котра наголосила на тому, що ткані вироби Миколи Кокіша внесені до обласного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини, а також вручила грамоту майстру. До слів вітання приєдналась і провідний методист Рахівського районного будинку культури Ольга Штефанюк. Вона зазначила, що Микола Кокіш є постійним учасником виставок, фестивалів, ярмарків, повсякчас працює та вдосконалює свої твори, вносячи в них власний авторських задум. Професійну мистецьку оцінку роботам автора дали голова Закарпатського осередку Національної спілки дизайнерів України Михайло Белень і мистецтвознавець, доцент Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип. Вони відзначили професіоналізм Миколи Кокіша, дбайливе збереження ним традицій, зокрема в колористиці та побудові орнаментальних композицій.

Роботи Миколи Кокіша безперечно милують око та мають неабиякий попит серед шанувальників народного мистецтва. Доробок майстра експонується до 20 січня, – інформують у музеї. 

K 1K 2K 3K 4K 5K 6K 7K 8K 9K 10 

Додаткова інформація