Традиційну "Різдвяну виставку" представили в Ужгороді закарпатські митці

Днями в галереї "Ужгород" відкрилася "Різдвяна виставка", яку з року в рік презентують на розсуд поціновувачів мистецтва закарпатські художники. Всі роботи присвячені зимовій тематиці та новорічно-різдвяним традиціям і святам.

Загалом в експозиції представили понад шість десятків робіт 57 художників – тут переважає станковий живопис, але можна побачити й кераміку, і твори декоративно-прикладного мистецтва, і художній розпис на склі. Роботи вражають розмаїттям технік та стилів, які використовують майстри для передачі свого художнього бачення. 

Більшість робіт для виставки надали художники-члени Закарпатської організації Національної спілки художників України, проте цьогоріч організатори вирішили не обмежуватися тільки належністю до організації, тож тут представлені й окремі молоді митці. Про це сказав очільник крайового осередку спілки Борис Кузьма, наголосивши, що цього вимагає час: "щоразу з'являються нові віяння, нові теми, нове сприйняття, нові подачі, дуже багато технік різних, тому не може бути якась константа, ми мусимо змінюватися". Він також повідомив, що на останньому засіданні правління спілки прозвучала ініціатива запровадити вже в наступному році відзнаку "Найкращий художник року".

Народний художник України Володимир Микита привітав усіх колег із відкриттям експозиції та відзначив, що 2018-ий виявися щедрим і плідним, протягом усього року було дуже багато виставок. Це свідчить, на думку митця, про те, що спілчанський колектив працює серйозно, водночас усім слід пам'ятати, що зупинятися на досягнутому не можна, бо час теж не стоїть на місці. "Тож щиро бажаю, щоб енергія й динаміка ваші ніколи не закінчувалися!", – додав Володимир Микита.

Святковий настрій своїми роботами в галереї створили: С.Біба, А.Коприва, М.Пийтер, В.Манайло-Приходько, Н.Дідик, В.Габда, В.Микита, Б.Кузьма, Т.Усик, П.Ковач, Г.Булеца, О.Громовий, В.Кузьма, М.Кінч, В.Чурей, О.Скакандій, Л.Слободська, М.Митрик, М.Пап-Малеш, О.Малеш, В.Слободський, В.Мигович, Л.Приймич, І.Дем'ян, А.Мошкола, Т.Джанаєва, В.Кінч, М.Гресько, Ю.Боднар, Т.Данилич, В.Кузьма, Л.Бокотей, П.Свалявчик, В.Філеш, В.Когутич, І.Дідик, І.Луценко, Т.Іваницька, О.Федор, Е.Левадська, А.Копин, В.Вовчок, М.Шете, Й.Бабинець, В.Свалявчик, С.Федорова-Лукашук, О.Кашшай, Л.Павлишин, Ю.Єгорова-Рогова, Т.Когутич, Н.Овсієнко, Н.Попова, О.Улибіна, І.Кополовець, О.Мінєнко.

Різдвяна виставка триватиме близько двох тижнів, – інформує Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art ".

rv 1rv 2rv 3rv 4rv 5rv 6rv 7rv 8

Фото Наталії Павлик

Додаткова інформація