До Ужгородського скансену завітала акція єднання "Україна моя вишивана"

Сьогодні в Шелестівській церкві на території обласного музею народної архітектури та побуту відбулося святкове богослужіння, яке провів отець Іван Панькевич. Під час богослужіння було освячено і презентовано мандрівну вишивану карту України.

"Україна моя вишивана" – акція, яка стартувала 22 червня 2017 року в смт.Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області. Вона пройшла всі області України, а також навесні цього року побувала у Верховній Раді України та м.Рига на запрошення Товариства підтримки України в Латвії.

Мета акції – об'єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини в любові до спільного генетичного коду нації – української вишиванки.

Вишита карта України розміром три на півтора метра – молитовне поле, символ єднання всіх українців із різних куточків нашої Батьківщини та є своєрідним оберегом і святинею. 7206 учасників вишивали карту по всій Україні, 673980 хрестиків вишиті за допомогою голки та нитки.

Акція єднання "Україна моя вишивана" стала підґрунтям для створення ГО "Гільдія народних умільців "Перлина", яка взяла на себе відповідальність разом із координаторами в областях за втілення ідеї у життя. Презентація карти відбулася 9 вересня 2018 р. на 11 всеукраїнському фольклорно-мистецькому фестивалі "Борщівська вишиванка". Встановлений рекорд України в номінації "Найдовший маршрут вишитої карти України", довжина якого 16983 км, – повідомили музейники.

U 1U 2U 3U 4

Додаткова інформація