"Легенди Різдва" відтворив на головній концертній сцені краю Закарпатський народний хор

Концертну програму "Легенди Різдва" напередодні в обласній філармонії представив Заcлужений академічний Закарпатський народний хор. 

Традиційно колектив підготував до свят унікальне автентичне дійство – поєднали давні особливості відзначення зимових свят у культурах різних національностей, що мешкають у нашому краї. Зі сцени великого залу лунали старовинні закарпатські колядки, угорські, румунські, словацькі. Вперше в програмі колективу звучали й народні ромські пісні.

Соліст хору Петро Матій виконав маловідомий варіант коляди "Бог предвічний", солістка Мирослава Копинець – композицію зі збірки "Голоси предків", де зібрані твори початку ХХ ст. Унікальні колядки глядачам подарували й солісти Яна Садварій, Ольга Свида, Андрій Свид та ін. Цьогоріч до репертуару внесли і нові коляди: "Христос рождається", "Народився Бог на санях" на слова Богдана-Ігоря Антонича тощо.

Також під час концерту звучали твори в обробці художнього керівника та диригента хору Наталії Петій-Потапчук. Лунали й вірші: поет Василь Матола прочитав авторські поетичні рядки про рідний край. Продемонстрували публіці танці у постановці Михайла Шутєва, Клари Балог, Михайла Суслікова й ін.

Особливістю концерту стало те, що його обрамленням був звук трембіт: цим інструментом-символом розпочали та завершили програму. За словами Наталії Петій-Потапчук, існує повір'я, що трембіта може звучати в хаті тільки на Різдво – так вона оберігає оселю і всіх, хто в ній живе, від зла.

Слід відзначити й особливі костюми артистів – автентичний зимовий одяг різних національностей Закарпаття: гуні, кептарі, вуйоші… Стародавні сани із Закарпатського обласного народного музею архітектури та побуту прикрашали святкову сцену під час концерту.

Послухати колядки прийшов і Ужгородський міський голова Богдан Андріїв: він подякував художньому керівнику хору Наталії Петій-Потапчук за чудову нагоду поринути у світ традицій святкувань Різдва, такого, яким його відзначали ще наші предки, – інформує Прес-служба Ужгородської міськради.

LR 1LR 2LR 3LR 4LR 5LR 6LR 7LR 8LR 9LR 10LR 11LR 12LR 13LR 14

Додаткова інформація