Про наповнення "Календаря краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 рік"

Як уже повідомлялося, днями побачив світ "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 рік", що вже понад 15 років готує та видає Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка.

Видання подає довідковий матеріал про важливі події з історії області, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, які життям і діяльністю пов'язані з Закарпаттям, іншу інформацію, що слугує своєрідним орієнтиром для громадськості краю.

Як інформують у бібліотеці, календар традиційно відкривається переліком основних краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат. Якщо у минулих випусках уже містилась розлога довідка про ювіляра чи подію, то вказується відповідне посилання. 

Основу ж довідника складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями, науковцями, фахівцями у своїх галузях. Так, нове видання вміщує близько 30 статей, зокрема про письменників Василя Габора, Тетяну Рибар, Степана Біляка, перекладача Степана Ковтюка, художників Степана Шолтеса, Павла Ковача, Золтана Мичку, музикантів та композиторів Анатолія Затіна, Нандора Плотені, Василя Поповича, журналістів і редакторів Юрія Клованича, Віктора Дрогальчука, Віктора Дворниченка, літературознавців Наталію Вигодованець та Лідію Тесличко, професорів УжНУ Валентину Статєєву, Романа Офіцинського, Василя Гарагонича, футбольного арбітра Валерія Онуфера, міністра Карпатської України Миколу Долиная, громадсько-політичного діяча Миколу Бандусяка, медиків Андрія Новака, Михайла Торохтіна й інших.

Крім того, у виданні подано знаменні дати, які відзначатимуть у 2019 році Україна та світ.

"Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 рік" можна знайти в книгозбірнях області, а також на сайті Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка за посиланням.

Додаткова інформація