Артисти обласного театру драми та комедії подарували закарпатцям свій "Кришталь душі"

Атріум будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради знову перетворився на головний арт-хол краю. Вчора, 28 грудня, там оселився театр.

Театралізований концерт "Кришталь душі" презентували артисти Закарпатського обласного театру драми та комедії (м.Хуст). Завдяки звуку, світлу, декораціям, костюмам дійство видалося видовищним, а неперевершена гра акторів, і не лише гра, але й співи, декламування, танці – перетворили захід на справжнє свято мистецтва. 

"Ми довго думали над назвою й темою театралізованого концерту, в підсумку нам їх підказала душа, – розповів директор і художній керівник театру Василь Снітар. – Твори, які ми відтворили на сцені, обрані не випадково. Завдяки їм люди старшого покоління можуть відчути себе молодшими, пригадати перше кохання… Для публіки намагалися створити щось радісне й емоційне, ніжне та зворушливе. Театралізоване дійство розкрило усі таланти наших артистів, багато з яких мають неабиякі музичні й вокальні здібності. Над постановкою працювали кожного дня і дуже переживали. Раді, що все так схвально сприйняли глядачі".

Це вже четверта прем'єра хустського театру цьогоріч, й цього разу актори втілили на імпровізованій сцені кілька жанрів мистецтва. В супроводі оркестру лунали відомі українські пісні, колядки та щедрівки, зокрема хор виконав всесвітньовідомий "Щедрик" Миколи Леонтовича. Побачили глядачі й уривок із п'єси українського класика Марка Кропивницького "Пошились у дурні", яку в майбутньому театральна трупа планує поставити на своїй сцені. Також актори читали ліричні вірші, а на завершення атріумом вальсували пари. Як означили самі театрали, концерт "Кришталь душі" – це синтез живої музики, пісні, танцю, лірики, гармонійно просотаний оркестровими мелодіями світової класики.

В перспективі у презентованій програмі з’явиться цикл молодіжно-естрадних номерів, які замінять різдвяно-новорічні. Оновлене дійство готують до відкриття домівки трупи – театру в місті Хуст.

Нагадаємо, що нова сторінка в історії Закарпатського обласного театру драми та комедії ознаменувалася прем'єрою "Наталки Полтавки" в Хусті на початку цього року. Прем'єрну виставу театру відвідав керівник краю Геннадій Москаль, з ініціативи якого обласний театр переїхав із Мукачева. Відтоді у творчому доробку театралів уже чотири прем'єри, які знайшли своїх глядачів і поціновувачів. Учорашні овації та вигуки "Браво!" – ще одне підтвердження того, що театральне мистецтво на Закарпатті отримало потужний поштовх до розвитку і знаходить щодалі більший відгомін у серцях краян, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

001002003004005006007008009010011012013014015

Додаткова інформація