Студенти Закарпатської академії мистецтв публічно захищали магістерські роботи

Днями в приміщенні Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відбувся публічний захист магістерських робіт студентів спеціальностей "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація" та "Дизайн" Закарпатської академії мистецтв.

26 талановитих юнаків та дівчат представили власні знахідки в образотворчому мистецтві й дизайні. Більшість становлять дизайнерські проекти, серед яких і проекти дизайну виставкових просторів, соціальних закладів, сучасних будівель, і дизайн настільних ігор, і, безперечно, живописні роботи, зокрема багатокомпонентні жанрові композиції та натюрморти.

Прийшов оглянути роботи випускників відомий закарпатський художник, куратор Тарас Табака. Ділиться побаченим: "Перше візуальне враження хороше, потенціал очевидний. Певна річ, є кращі роботи, є слабші, але принаймні зроблені, це втішає, це означає про відповідальне ставлення. Послухаємо ще текстовий супровід, цікавлять анотації керівників дипломних проектів, але загалом – добре!".

Студент академії, молодий закарпатський художник Владислав Горбунов останні півтора року під керівництвом Івана Небесника (молодшого) працював над дипломним проектом із теми "Дизайн серії марок та поштового набору "Українське поетичне кіно". Студент представив повноцінний поштовий набір, у якому всі ілюстрації є авторською роботою. "Основою для проекту стали кадри з фільмів "Тіні забутих предків", "Криниця для спраглих", "Камінний хрест", – розповідає Владислав і пояснює, як саме працювали над проектом. – Із кожного фільму робили знімки з екрану та вибирали найяскравіші кадри. На їхній основі створювали композиції, які би відповідали сюжету та його настрою. Головним для нас було передати візуальну виразність, сюрреалістичні й етнографічні мотиви, атмосферу та впізнаваність фільму. Саме тому візуально мова кожної поштової марки – це спрощення до знаку. Нас цікавили асоціації і головні об'єкти фільмів, які в подальшому розгорнулися в цілі серії".

Захист відбувся у два етапи: спочатку в галереї магістри представили творчі роботи, а наступного дня у стінах рідної академії захищали й свої наукові праці, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

123456789101112131415161718192021

Фото: Роберт Довганич

Додаткова інформація