Ювілейну виставку робіт Йосипа Бабинця можна оглянути в Ужгороді

Днями в галереї "Ужгород" свій творчий доробок шанувальникам мистецтва презентував заслужений художник України, член Національної спілки художників України Йосип Бабинець. Виставка приурочена до 85-літнього ювілею митця і презентує вибрані роботи художника, написані впродовж усього творчого шляху.

Йосип Бабинець народився 8 лютого 1934 року в с.Зарічово на Перечинщині. В 1953 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, а в 1967 році – Ленінградський інститут живопису, скульптури й архітектури ім.І.Рєпіна. З 1970-го – учасник обласних, всеукраїнських і закордонних виставок. У 2008 році митцеві було присуджено обласну премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Цього разу Йосип Бабинець представив близько чотирьох десятків робіт, серед яких переважають пейзажі й натюрморти. Насправді, зі слів митця, тут лише дещиця з того величезного творчого доробку, що написаний за довгі та благодатні роки життя. Чимало робіт уже давно зберігаються в музейних і приватних колекціях в Україні, Словаччині, Угорщині, Румунії, Італії, Франції, Німеччині тощо.

"В нас, закарпатських художників, тема пейзажів домінує, і я не є винятком із правила, – розповів під час відкриття виставки сам автор. – Я пейзажист із натури, їжджу тими місцями, де написані полотна. По кожній картині скажу не тільки те, в якому районі вона написана, а навіть точно місце покажу. Дуже люблю Рахівщину, Воловеччину, Тячівщину – той Ужоцький перевал і хребет, але загалом – усе Закарпаття улюблене, куди б не пішов, всюди можна малювати!".

Оглянути виставку всі охочі зможуть до 18 лютого, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

B 1B 2B 3B 4B 5B 7B 6B 9B 8

Фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація