Вийшов друком третій випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"

Третій випуск наукового щорічника "Етніка Карпат" є результатом співпраці викладачів-етнологів, студентів-істориків Ужгородського національного університету та наукових співробітників Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту.

Видання містить матеріали, зібрані під час проведення етнографічної практики студентів 2-го курсу. Практика проводилась у формі комплексної наукової експедиції з 3 червня по 23 липня 2017 р. на Рахівщині (Лазещина, Ясіня, Стебний, Чорна Тиса, Кевелів, Кваси). Приймала експедицію еколого-натуралістична база "Едельвейс", розміщена в початковій школі с.Лазещина.

Учасники експедиції досліджували питання релігійно-церковної свідомості та знань місцевого населення, сучасного соціокультурного становища на селі, порівняльного вивчення цвинтарів у досліджуваних селах, соціалістичну обрядність, святкування і процеси комеморації у радянський період, традиційних господарських занять, розвитку ремесел, родинної та календарної обрядовості, народної демонології й народної магії.

До щорічника ввійшли наукові статті та польові етнографічні матеріали керівників, учасників експедиції, музейних співробітників, а також найкращі інтерв'ю, зібрані студентами з усіх досліджуваних тем. До збірника ввійшли наукові розвідки з історії, традиційної народної культури (календарної та родинної обрядовості, народної демонології писанкарства). Дві публікації присвячені темі Гуцульщини в експозиції і фондовій збірці Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. Новим для щорічника став розділ "З польових етнографічних матеріалів", до якого ввійшли польові етнографічні матеріали, зібрані у селах закарпатської Гуцульщини. Інтерв'ю студентів згруповані за розділами "Народна демонологія", "Матеріальна культура й обрядовість", "Суспільні процеси". До щорічника також ввійшли матеріали про хід і результати практики, опубліковані на офіційному веб-сайті Медіа-центру УжНУ та в газеті "Погляд".

Наразі упорядниками опрацьовуються матеріали, зібрані під час спільної етнографічної експедиції викладачів, студентів-істориків УжНУ та наукових співробітників Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. Вона була успішно проведена в липні 2018 р. у селах Онок, Великі Ком'яти, Боржавське, Лемаковиця, Олешник, Букове, Широке, Шаланки Виноградівського району. Зібрані матеріали ввійдуть до 4-го випуску наукового щорічника "Етніка Карпат".

Найближчим часом планується презентація результатів етнографічної практики студентів-істориків і трьох випусків наукового щорічника "Етніка Карпат", що опубліковані за результатами експедиційних досліджень, – інформують музейники.  

EK 2EK 3EK 4

Додаткова інформація