Визначено переможців Всеукраїнських конкурсів до 100-річчя Гуцульської республіки

Цьогоріч Закарпаття важливу історичну дату – 100-ліття першого українського державного утворення – Гуцульської республіки. Вона проіснувала близько півроку, охоплювала територію в тисячу квадратних кілометрів та близько 20 тисяч населення. Центром було Ясіня. Символом – синьо-жовтий прапор.

З ініціативи письменника Олександра Гавроша та Фонду розвитку молодіжних рухів "Вперед" було проведено творчий конкурс до 100-річчя Гуцульської республіки у двох номінаціях.

12 лютого в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка журі у складі доктора історичних наук Сергія Федаки, редактора гуцульського журналу "Гражда" Олександра Масляника, мистецтвознавця Лесі Поліхи, керівника Фонду розвитку молодіжних рухів "Вперед" Михайла Дідича, письменника Олександра Гавроша оголосило переможців.

У номінації "Художній твір" І місце посіла Софія Ничкало з новелою "Незнайомець", ІІ місце – Катерина Бойко з оповіданням "Шляхами широкими", ІІІ місце – Леся Родіна з есеєм "Листи з Канади".

У конкурсі плакатів І місце зайняла Дарина Задорожня з роботою "Танок", ІІ місце – Емілія Сливчук, ІІІ місце – Влада Джанда.

Єпископ Православної церкви України Віктор Бедь, який відзначив необхідність проведення подібних конкурсів, аби по-новому подивитися на вагомі історичні події нашого краю, оголосив, що Карпатський університет імені Августина Волошина також хоче відзначити роботи учасників конкурсу – Анастасії Ісак і Дарини Задорожньої.

Керівник Фонду розвитку молодіжних рухів "Вперед", учасник АТО Михайло Дідич, котрий вручив переможцям премії, повідомив, що подібний конкурс буде проведено і до 80-річчя Карпатської України.

Своїми думками про Гуцульську республіку та роботи конкурсантів поділилися всі члени журі й учасники конкурсу, а також доктор історичних наук Роман Офіцинський і кандидат мистецтвознавства Іван Небесник (молодший).

Окрім того, на заході було презентовано працю керівника оборони Карпатської України Михайла Колодзінського "Українська воєнна доктрина".

GR 1GR 2GR 3GR 4GR 5GR 6GR 7GR 8GR 9GR 10

Громадський інформаційний центр

Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Додаткова інформація