Бібліотечні фахівці області розвивали навички медійної грамотності

Напередодні у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся тренінг із медіаграмотності для бібліотечних фахівців.

У рамках проекту "Local voices. Global changes" (Медіаграмотність для національних меншин), який головна книгозбірня краю виграла в конкурсі малих грантів для центрів "Вікно в Америку" за підтримки Посольства США, 15 бібліотечних фахівців Берегівського, Виноградівського й Ужгородського районів, які обслуговують етнічних угорців, узяли участь у тренінгу "Основи медіаграмотності. Протидія маніпулюванням. Розвиток критичного мислення".

Журналістка та медіатренер Мирослава Вербищук допомогла учасникам тренінгу отримати базові знання у сфері медіа, ознайомитися з найбільш розповсюдженими видами маніпуляції і пропаганди, а також дізнатися, як можна перевірити правдивість інформації. За допомогою наочності й реальних прикладів маніпулювання учасники могли розвинути своє критичне мислення щодо сприйняття конкретних медіаповідомлень. Отримані знання і навички учасники закріпили за допомогою онлайн гри "Медіаграмотна місія" від IREX: їхнім завданням було врятувати населення від інформаційного впливу пропаганди, маніпуляції й фейків і зупинити фабрику Брехні.

Запрошеними гостями тренінгу стали відомі журналістки нашого краю Лариса Липкань та Іванна Стець. Перша гостя, Лариса Липкань, поділилася власним журналістським досвідом, розповіла про цікаві моменти своєї роботи, а також розкрила деякі секрети створення медіаповідомлень і відзначила, на що потрібно звертати особливу увагу споживачам інформації. В свою чергу, Іванна Стець мовила про ще одну сферу медійної грамотності, а саме соціальні мережі та правила безпечного користування ними. 

Учасники тренінгу отримали чимало корисних знань і навичок. Захід укотре нагадав, що книгозбірні нині повинні стати тим осередком, де кожному надають можливості для розвитку медійної грамотності, надто в сільських місцевостях.

Тренінг дав старт низці запланованих заходів у рамках проекту, який реалізовує інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" у співпраці з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за сприяння Посольства США. 

us 1us 2us 3us 4us 5us 6

Любов Толстова, координатор ІРЦ "Вікно в Америку"

Додаткова інформація