Персональна виставка робіт Олександра Липчея чекає на своїх відвідувачів

Днями в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая персональну виставку презентував член Національної спілки художників України Олександр Липчей.

До уваги глядачів митець представив близько семи десятків творів. Виконані вони переважно олією, однак окремий зал присвячено графіці – пастелі та темпері. Глядач побачить реалістичні пейзажі Закарпаття, фігуратив і натюрморти. Найбільше ж до душі художнику осіння й зимова Рахівщина. Натхнення, каже, приносить довколишня краса. Помітно вирізняється анімалістика: коні – це улюблена тема автора ще з дитинства. 

Що цікаво, уже понад 25 років основна зайнятість Олександра Липчея – чи не найскладніша сфера медицини – судинна хірургія. Каже, що поєднувати два такі полярні завдання хоча й нелегко, зате цікаво: "Коли втомлюєшся від одного, то знаходиш відпочинок в іншому – так і тут. Я уже й не знаю, чим для мене є мистецтво – це однозначно більше, ніж хобі. Я постійно цікавлюся ним, вивчаю літературу, історію, відвідую виставки".

Мистецтвознавець Людмила Біксей відзначає ліризм та високий рівень виконання робіт Олександра Липчея: "Ця виставка цікава хоча б тим, що вона витримана в дусі й традиції закарпатської образотворчості. Тут представлені переважно твори пейзажного жанру. Крім того тут є й ліричні, чуттєві графічні твори, виконані професійно і з високим смаком. Роботи говорять про автора як про тонку натуру, спостерігача, патріота, людину, яка приділяє велику увагу тому, що його оточує".

Художник зізнається: "Для мене ця виставка особлива, бо ж зараз мої роботи експонуються в художньому музеї, де в сусідніх залах експонуються полотна всесвітньо відомих митців – це дуже знаково!".

Триватиме виставка до 4 березня, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

L 1L 2L 3L 4L 5L 6L 7L 8L 9

Текст: Ксенія Шокіна,

фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація