Черговий фестиваль "Історія:UA" проведуть до 80-річчя утворення Карпатської України

Український інститут національної пам'яті продовжує презентацію креативних способів популяризації історії, зокрема і в регіонах. Черговий фестиваль "Історія:UA" відбудеться 22-23 березня на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення Карпатської України.

Про історичні передумови становлення Карпатської України та подальшу долю її героїв розповість унікальна фото-документальна виставка "Наша Земля проголошує, що вона була, є й хоче бути українська": до 80-річчя незалежності Карпатської України". 15 березня в рамках відзначення роковин жертовного подвигу закарпатців виставка відкриється в Хусті, а 22 березня з її матеріалами в приміщенні Закарпатської облдержадміністрації зможуть ознайомитись і мешканці Ужгорода.

Також у рамках фестивалю в Ужгороді відбудеться семінар для вчителів, педагогів і краєзнавців "Як говорити з молоддю про минуле", круглий стіл з істориками "Відновлення національної пам'яті та подолання історичних міфів", презентації книг спогадів про Майдан і сучасну російсько-українську війну, про окупацію Криму, майстер-класи відомих істориків, міні-турнір із настільних ігор про Українську революцію та УПА, розроблених Інститутом спеціально для популяризації історії серед молоді.

Мистецька частина фестивалю включає розмову про сучасне історичне кіно, показ фільму "Позивний "Бандерас" і зустріч із творчою групою фільму. Студентів Ужгородського музичного коледжу чекає зустріч із народним артистом України, лідером гурту "Хорея Козацька" та невтомним дослідником музичної спадщини України Тарасом Компаніченком, який презентуватиме диск "Пісні української революції" і розкаже про свої знахідки пісень Карпатської України. Також готуються й інші цікаві несподіванки.

Завершиться фестиваль в Ужгороді великим гала-концертом на Театральній площі за участі гуртів "ROCK-Н" і "KOZAK SYSTEM", – анонсують організатори.

22 23

Додаткова інформація