Новини

У неділю Тячівщина запрошує на фольклорне свято зустрічі весни "Мерцішор"

3.023 березня в с.Глибокий Потік на Тячівщині відбудеться обласний фестиваль румунського народного мистецтва "Мерцішор".

Завітають на свято керівництво області й району, гості з сусідньої Румунії та румунські дипломати, які працюють на Закарпатті. Побачать і почують глядачі й зіркову гостю фестивалю – народну артистку України Лілію Сандулесу.

Щороку закарпатські румуни відзначають фольклорне свято зустрічі весни – дійство, здавна овіяне легендами, супроводжуване колоритними традиціями й атрибутикою. Гості заходу зможуть на власні очі побачити розмаїття тематичних мерцішор – прикрас-бутоньєрок, що є символом свята. Крім того, на головній сцені фестивалю нагородять переможців обласного конкурсу дитячої творчості "Мерцішор – свято весни".

Детальніше...

Прозаїк Іван Байдак завітає до Ужгорода в рамках туру на підтримку нової книги

10.03Навесні 2019 року стартує Всеукраїнський презентаційний тур нової книжки Івана Байдака – "Чоловік з моїм іменем".

Презентації відбудуться у 12 містах. Зокрема, 10 березня автор завітає до Ужгорода, де о 15.00 зустрінеться з читачами Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка.

Серед найвідоміших творів прозаїка – "Особисто Я особисто Тобі" (2013), "Рольові ігри" (2014), "Тіні наших побачень" (2017), "Назва тут не потрібна" (2018).

Нова повість Івана Байдака розповідає про чоловіка на ім'я Родвелл Вільямс – замкнутого інтроверта й книголюба. Поховавши своїх батьків і переживши розлучення, він частіше пригадує події минулого: студентські роки, роботу в букіністичній крамниці та випадкову знахідку – біографічні рукописи невідомого автора.

Детальніше...

"Графічне Закарпаття" презентує в Ужгороді творчість майже шістдесятьох митців

gz 2Днями в галереї "Ужгород" відкрилася вже тринадцята за ліком обласна виставка "Графічне Закарпаття".

Серед авторів як відомі закарпатські митці, так і талановите студентство Закарпатської академії мистецтв і Коледжу мистецтв ім.А.Ерделі. Загалом 57 митців представили з дев'яносто творів, виконаних у найрізноманітніших техніках. Переконлива більшість робіт – нові, створені в основному впродовж 2018 року.

Заслужений художник України Іван Дідик під час відкриття виставки наголосив, що його особисто втішає те, що на виставці творів нових митців: "Тільки подивіться – тут і монотипія, і рисунок олівцем, і акварель, і комбіновані техніки, і навіть експериментальну графіку на склі представила одна з учасниць, це дуже добре!".

Детальніше...

Черговий фестиваль "Історія:UA" проведуть до 80-річчя утворення Карпатської України

22 23.03Український інститут національної пам'яті продовжує презентацію креативних способів популяризації історії, зокрема і в регіонах. Черговий фестиваль "Історія:UA" відбудеться 22-23 березня на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення Карпатської України.

Про історичні передумови становлення Карпатської України та подальшу долю її героїв розповість унікальна фото-документальна виставка "Наша Земля проголошує, що вона була, є й хоче бути українська": до 80-річчя незалежності Карпатської України". 

Детальніше...

В останній день зими у головній бібліотеці краю відбудеться флешбук із Тетяною Літераті

28.0228 лютого в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться флешбук "Втрачений Ужгород" із Тетяною Літераті.

Як інформують організатори: "Завдання флешбука – стати мотиватором та надихнути учасників, зробити читання цікавим, різноманітним, корисним і найголовніше, регулярним. Для цього ми вибрали не художню книгу, а історико-краєзнавчі нариси Тетяни Літераті про Ужгород, його вулиці, будови. Про їх мешканців із конкретними іменами та конкретними долями. Легка і невимушена подача, неординарні факти, увага до деталей зробили проект "Втрачений Ужгород" популярним. Публікації авторки дивовижним чином змушують людей епохи Інтернету зі стрімким ритмом життя і поверхневим сприйняттям інформації читати нетипові лонгріди та з нетерпінням очікувати на нову розповідь. Цікаві, без академічного пафосу, дослідження виконують, утім, велику місію – виховують справжній патріотизм, закликають сучасників до збереження історичних пам'яток і традицій, спонукають зупинитися й замислитися над важливими речами в житті".

Початок о 17.00. Вхід вільний.

Персональна виставка робіт Олександра Липчея чекає на своїх відвідувачів

L 2Днями в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая персональну виставку презентував член Національної спілки художників України Олександр Липчей.

До уваги глядачів митець представив близько семи десятків творів. Виконані вони переважно олією, однак окремий зал присвячено графіці – пастелі та темпері. Глядач побачить реалістичні пейзажі Закарпаття, фігуратив і натюрморти. Найбільше ж до душі художнику осіння й зимова Рахівщина. Натхнення, каже, приносить довколишня краса. Помітно вирізняється анімалістика: коні – це улюблена тема автора ще з дитинства.

Детальніше...

Проблеми збереження та консервації Горянської ротонди обговорять на науково-практичній конференції

2726-28 лютого в Ужгороді проходитиме Міжнародна науково-практична конференція "Горянська ротонда: історія дослідження, проблеми збереження та консервації", яку організовує Закарпатська академії мистецтв за підтримки департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації.

Мета проведення заходу – обговорення проблем сучасного стану дослідження пам'ятки, вивчення й узгодження шляхів можливої розчистки, консервації та реставрації її як пам'ятки архітектури і монументального живопису національного значення, розгляд концепцій збереження Горянської ротонди науковцями України, Угорщини та Словаччини.

Деталі – за посиланням.

Урочисте відкриття конференції відбудеться 27 лютого об 11.00 у малому залі засідань облдержадміністрації (м.Ужгород, пл.Народна, 2-ий поверх).

Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Зіграємо разом: Захід України" відбудеться в Ужгороді

zrz19 травня в концертному залі Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім.П.Чайковського відбудеться V-ий Всеукраїнський фестиваль-конкурс струнно-смичкових ансамблів та оркестрів "Зіграємо разом: Захід України".

Його мета – піднесення рівня духовності та національної культури, пропагування скрипкового й віолончельного мистецтва, підвищення інтересу до струнно-смичкових інструментів, виявлення і підтримка творчо обдарованих дітей, поглиблення творчих зв'язків мiж регiонами України, обмін творчими досягненнями й досвідом із питань музичної педагогіки та виконавства.

До участі запрошуються колективи закладів спеціалізованої мистецької освіти. Заявки разом із відеозаписом та фотографією колективу (для буклету) приймаються до 1 травня. Деталі – за посиланням.

Виставки "Тихе мистецтво" та "Ретро" нині представлять увазі шанувальників мистецтва

222 лютого о 18.00 в арт-центрі "Галерея ІЛЬКО" відбудеться відкриття одночасно двох виставок.

Виставка "Тихе мистецтво" представить рисунки Павла Бедзіра, Гаврила Глюка, Івана Ілька, Павла Ковача, Богдана Коржа, Людмили Корж-Радько, Єлизавети Кремницької, Василя Скакандія, Адальберта Ерделі.

Назва ж виставки Надії Пономаренко – "Ретро" – пояснює концепцію: це звернення в минуле, до початків формування власних художніх образів, своєї візуальної мови, в глухі 70-ті минулого століття. Протягом життя авторка займалася графікою – ручною й естампною, книжковим дизайном, живописом. Зараз викладає в Закарпатській академії мистецтв. Більше інформації  в організаторів.  

Додаткова інформація